Leczenie

Czy Ty lub ktoś Tobie bliski macie problem z kokainą?

Naszym zadaniem jest umożliwienie Ci aktywnego i szybkiego wyjścia z tego nałogu. Bez cierpienia. Bez bycia zamkniętym, w sposób wygodny i delikatny. Z leczeniem uzależnień na poziomie 3.0 zgodnie z kryteriami aplikacyjnymi Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Uzależnień (ISAM).

 

Zrównoważona neuromodulacja czym jest i na czym polega.

Od dziesięcioleci neurolodzy i lekarze leczenia uzależnień nie kwestionują tego, że uzależnienie idzie w parze ze zmianami strukturalnymi i funkcjonalnymi w mózgu. Odkrycie to, przez zaskakująco długi czas, nie znalazło miejsca w strategiach leczenia klinicznego.

Aby wypełnić tę lukę i opracować międzynarodowe standardy leczenia – Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Uzależnień powołało grupę zainteresowań neurobiologią (ISAM-NIG). Podstawy, na których opiera się neurobiologiczne leczenie uzależnienia od kokainy, to psychoterapia (dopasowana do specyficznych potrzeb osoby uzależnionej od kokainy) i neuromodulacja (dostosowana do specjalnych zmian strukturalno-funkcjonalnych) .

Przez-czaszkowa stymulacja elektryczna i magnetyczna (tES i TMS ), którą Państwu proponujemy w naszej klinice.

 

Rozwój procesu leczenia uzależnienia od kokainy

  • Leczenie uzależnienia
  • klasyczna Psychoterapia
  • Leczenie uzależnień na poziomie 2.0 Neuromodulacja + specyficzna psychoterapia
  • Leczenie uzależnień na poziomie 3.0 Połączenie różnych procedur neuromodulacyjnych + specyficzna psychoterapia elektromagnetyczna, elektryczna, biochemiczna + wywiad motywacyjny

 

Obecnie posiadamy większą wiedzę i zrozumienie tego, co naprawdę dzieje się w organizmie osob uzależnieniu od kokainy i jak głębokie są te zmiany:

Spojrzenie na uzależnienie od kokainy przez pryzmat jego chronifikacji (przewlekłości):

Definicja mówi, że jest to zawsze wydarzenie bio-psycho-społeczne, choroba o aspektach fizycznych, psychologicznych i społecznych. Konsekwencją terapeutyczną jest to, że musimy zadbać o wszystkie 3 podkomponenty bez możliwości uniknięcia podejścia multimodalnego tzn. pracy nad wszystkimi trzema aspektami, fizycznym, psychologicznym, społecznym. Podejście monomodalne jest z góry skazane na niepowodzenie. Ta zasada podejścia multimodalnego sprawdziła się przez dziesięciolecia w innych obszarach medycznych, np. terapii bólu.

 

JAK WYGLĄDA MÓZG OSOBY UZALEŻNIONEJ?

Na poziomie biologicznym zachodzą zmiany neuroplastyczne (tzn. głębokie) w ośrodkowym układzie nerwowym: z jednej strony w sieci neuronowej (która operuje delikatnymi falami mózgowymi), a z drugiej na poziomie neuroprzekaźników (bioprzekaźniki działające biochemicznie).

Innymi słowy: ograniczone obszary mózgu zmieniają swoją aktywność elektryczną w wyniku uzależnienia i dlatego nie mogą kontynuować wykonywania swoich funkcji kontrolnych. Zmieniają się stężenia neuroprzekaźników, a wraz z nimi przetwarzanie informacji i percepcja.

Konsekwencja terapeutyczna: będziemy musieli zadbać o sieci neuronowe, ograniczać obszary nad-aktywne i aktywować mniej aktywne. Odbywa się to za pomocą neuromodulacji (stymulacji elektrycznej i elektromagnetycznej małych obszarów mózgu). Dodatkowo będziemy musieli zadbać o neuroprzekaźniki, zoptymalizować ich koncentrację i skład.

Zmiany psychologiczne (neuropoznawcze) są równie głębokie, wpływając na aspekty motywacyjne i poznawcze. Uzależnienie od kokainy prowadzi do głodu narkotykowego, niekontrolowanej potrzeby pozyskiwania i używania narkotyku bez względu na ryzyko katastrofalnych skutków.

 

Nieuniknione konsekwencje i następstwa społeczne związane z nadużywaniem kokainy – zagrożenie w funkcjonowaniu psychospołecznym!

Mogą wystąpić aspekty związane z legalnością działania, przestępczością, ostracyzmem społecznym, uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią.

Warunki sukcesu

  • Motywacja do zmiany (pacjent)
  • Profesjonalna pomoc z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod (lekarz)

 

Spojrzenie na uzależnienie od kokainy z perspektywy neurofizjologii (biologii)

Z biochemicznego punktu widzenia kokaina zapobiega ponownemu wychwytowi dopaminy, dzięki czemu następuje jej kumulacja. Zablokowane hamowanie wychwytu zwrotnego dopaminy w szczelinie synaptycznej prowadzi do kumulacji dopaminy i związanych z nią efektów euforycznych. Aktywuje się system nagrody a związany z nim hormon poczucia nagrody osiąga wysokie stężenie i prowadzi do uczucia szczęścia, pośpiechu.

To również wyjaśnia przeczulenie emocjonalne i głód narkotykowy. Z drugiej strony przewlekłe używanie kokainy prowadzi do ubytku dopaminy z powodu zmniejszonej produkcji oraz regulacji „w dół” receptorów. Prowadzi to do zmniejszenia chęci do życia (anhedonii) rozwoju depresji i pogłębienia się tolerancji (do uzyskania tego samego efektu potrzeba więcej narkotyku). Jednocześnie niektóre obszary mózgu (np. wewnętrzno-boczna kora przed-czołowa) uwrażliwiają się na bodźce dopaminergiczne i pojawia się głód narkotykowy.

Zahamowane zostaje również wznowienie produkcji norepinefryny i serotoniny, w wyniku czego aktywowana zostaje współczulna część autonomicznego układu nerwowego, co wyjaśnia przyspieszenie akcji serca i rozszerzenie źrenic. Nienaruszone ośrodki mózgowe byłyby w stanie kontrolować to, co się dzieje, ale przez działanie kokainy tracą swoją aktywność, a tym samym swoje funkcje.

Neurofizjologicznie mamy do czynienia z niedoczynnością dwóch obszarów mózgu, z tak zwaną DLPFC (grzbietowo-boczną korą przed-czołową) i regionami leżących poniżej warstw mózgu (np. ACC = przednia kora obręczy). W przypadku uzależnienia, nie możemy polegać na funkcjonowaniu tych dwóch ośrodków kontroli mózgu. To tutaj „jest pies pogrzebany” w uzależnieniu od kokainy i tylko poprzez przywrócenie starej funkcji możemy pozbyć się problemu uzależnienia. Z ogromnym wysiłkiem woli („…teraz” weź się w garść… „) . Niezbędna jest profesjonalna pomoc.

 

Teraz zacznij nowe życie!

Problemu nie da się rozwiązać samą wolą, wymagana jest profesjonalna pomoc, która od nas jesteś w stanie uzyskać. Wystarczy skontaktować się z nami a my pomożemy tobie.

 

Droga wyjścia z punktu widzenia terapeuty

Zrównoważona neuromodulacja

Resetowanie dysfunkcji (=zmiana w mózgu) za pomocą naszej unikalnej metody leczenia uzależnienia od kokainy polegającej w głównej mierze na 3 filarach opracowanych przez długoletnie badania osób uzależnionych od kokainy. Jest to unikalna na skalę światową terapia przynosząca efekty zaledwie po 10 dniach leczenia, w porównaniu do terapii stacjonarnej w klinikach zamkniętych, które trwają od 4 tygodni a nawet do roku a skuteczność leczenia wedle statystyk wynosi zaledwie 2 proc.

My możemy się pochwalić nawet 40 proc. skutecznością po zaledwie 10 dniach leczenia. Dla pacjentów z bardzo zaawansowany nałogiem i długoletnią konsumpcja zalecane jest powtórzenie terapii 2 lub 3 krotnie w ciągu roku po 10 dni w takim przypadku skuteczność leczenia jest na poziomie ponad 60 proc.

Czyli możemy się pochwalić ze co 2 pacjent wychodzi z nałogu. Na pewno bardzo ważną role w procesie leczenia odgrywa motywacja samego pacjenta jak i wsparcie najbliższej rodziny. Jeśli zostaną spełnione wszystkie te kryteria, technologia leczenia opracowana przez szefa naszej kliniki sprawia, że wyjście z nałogu staje się możliwe. Możemy się pochwalić już ponad 2 tysiącami uzdrowionych pacjentów z całej Europy jak również z USA.

 

1. Podstawa

Uwrażliwienie ośrodków uzależnionych do leczenia przez-czaszkową stymulacją prądem stałym (tDCS) w celu uzyskania jak najlepszej skuteczności (intensywniejszy, szybszy i długotrwały efekt)

2. Optymalizacja pracy mózgu poprzez modulację systemów przekaźników za pomocą wlewów ketaminowych

3. Modulacja ośrodków mózgowych związanych z uzależnieniem za pomocą rTMS (powtarzalna przez-czaszkowa elektromagnetyczna stymulacja mózgu)

© 2022 NEW LIFE stopkokaina.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Klinika leczenia uzależnień od kokainy Szczecin, leczenie uzależnienia od kokainy.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin